Špony – bezbolestné riešenie zarastajúcich nechtov

S bolestivo zarastajúcim nechtom netreba úplne v každom prípade chodiť k chirurgovi. Napraviť ho dokážu špony, ktoré vám nasadí vyškolená pedikérka. Pracujú podobne ako strojček na zuby – zarastajúce nechty vyrovnávajú a dopomáhajú im správne rásť. Bez bolesti, maródky a obmedzení.

Prečo mi zarastajú nechty na nohách?

Male topanky možu spôsobit zarastanie nechtov

Zarastanie nechtov má viacero príčin. Predispozície sa dedia, no k vrastaniu nechta do lôžka si veľakrát dopomôžete sami nesprávnym strihaním do oblúčika alebo do špica, vystrihovaním okrajov nechtov, úzkymi topánkami a ponožkami a určitý vplyv má aj pravidelný šport. Najčastejšou príčinou zarastania nechtov je práve ich nesprávne strihanie. Len čo necht začne zarastať, prirodzene sa snažíte zbaviť sa časti, spôsobujúcej bolesť. Ak necht hlboko vystrihnete a neodstránite príčinu zarastania, napríklad používaním širších topánok, necht bude zarastať ďalej. Čím hlbšie striháte, tým hlbšie zarastá. K bolesti sa môže pridružiť aj zápal a hnisanie. Po čase vás komplikácie privedú na chirurgiu a necht ide dolu. Jednu bolesť vystrieda druhá, pričom podstupujete riziko, že nový necht bude zdeformovaný a ak bude príčina zarastania pretrvávať, opäť vám začne zarastať.

Existuje bezbolestné riešenie na zarastajúce nechty?

správne strihanie nechtu

Okrem bolestivej ablácie alebo plastiky nechtu sú tu ešte špony. Princíp nechtových špôn je jednoduchý – zarastajúce okraje nechtov vyťahujú z valov, takže úľava od bolesti nastane takmer okamžite. Šponu ako takú na nechte necítite. Spočiatku môžete pociťovať jemný ťah, tento pocit však zvykne prejsť v priebehu max. 48 hodín. Špony sa dopĺňajú aj tamponádou, kúskom špeciálnej textílie, vloženej do valu nechtu, ktorá pomáha necht odľahčiť. Neobmedzujú v pohybe a ani v správne zvolenej topánke. Dlhodobým pôsobením na necht upravujú špony jeho tvar, až rastie tak, ako má. V prvej fáze šponovania sa necht vyrovnáva a napráva, v druhej sa jeho tvar fixuje. Dĺžka týchto fáz je individuálna a závisí od hĺbky a spôsobu zarastania nechtu a tiež od rýchlosti jeho rastu. Šponami sa dajú dokonca vyrovnať aj nechty, skrútené do „slimáčika“ či zapálené. 

Skúsené pedikérky pracujú s niekoľkými druhmi špôn:

Nalepovacie:  Patentovaným lepidom sa tenké plastové pásiky zo špeciálnych materiálov nalepia na necht. IMKOR – slovenský výrobca.BS špony – podobne ako IMKOR, obe sú veľmi nenápadné a dajú sa aj zalakovať.Podofix – nalepovacia špona, kombinovaná s drôtikom, ktorým sa upravuje ťah.Drôtené:Špony z dentálneho drôtu, vyrábané na mieru.RossFraser – na necht sa upevňuje zaháčknutím z jednej aj druhej strany nechtu.Combiped – z jednej strany sa zaháčkne na necht, z druhej sa nalepí na vrch nechtu.Podopharm – drôtený systém na nechty.

Drôtené: Špony z dentálneho drôtu, vyrábané na mieru.RossFraser – na necht sa upevňuje zaháčknutím z jednej aj druhej strany nechtu.Combiped – z jednej strany sa zaháčkne na necht, z druhej sa nalepí na vrch nechtu.Podopharm – drôtený systém na nechty.

Vložiť komentár